Projeler

Payda Öğrencilerle Birlikte

Payda Öğrencilerle Birlikte Projesi‘nin temel amacı, ekonomik açından dezavantajlı ailelerin kız çocuklarının ilköğretim seviyesinden başlayarak eğitimlerine devam etmelerine destek olmak ve üniversiteden mezun olmalarını sağlamak.

Eğitim Dayanışması

Ülkemizde yaşanan son depremlerin yarattığı yıkımdan hareketle Hatay’da ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşabilmek, onlara eğitim hayatları süresince kesintisiz maddi destek sağlayabilmek, ihtiyaç duyabilecekleri psikolojik destek ve rehberlik hizmetleri gibi diğer yardımları profesyonel ekiplerle yürütebilmek için çalışmalarımıza başladık. 

Payda Kariyer

Ocak 2021’de başlayan projenin amacı, gelişime açık ve istekli Payda gençlerinin mesleğe ve iş hayatına hazırlanırken bilinçli olmalarını, iş bulma aşamasında rekabet edebilmek üzere donanım kazanmalarını sağlamaktır.

Payda İngilizce

Payda öğrencilerinin kariyer gelişimlerinde mesleki yeterlik kadar önem taşıyan yabancı dil yeterliklerini arttırmak, profesyonel ve mesleki gelişimlerini desteklemek, genç işsizliğinin ve iş piyasasında rekabetin yüksek olduğu ülkemizde öğrenci ve mezunlarımızın staj ve iş bulmalarına
ve kariyerlerinde ilerlemelerine destek olmak amaçlanmaktadır.

Umut Halkası Kampı

Çeşitli kültürlerden lise düzeyi gençlerin birlikte zaman geçirerek birbirlerini ve kendilerini yakından tanımalarını, yeni deneyimler edinip şimdiye dek yaşadıklarını farklı bir gözle algılamalarını, farklı bakış açıları kazanmalarını ve en önemlisi karşılıklı saygı ile tartışıp ön yargılarından kurtulmalarını amaçlıyoruz.

Bilim Kampı

Bilim Kampı Projemizle üniversite tercihlerinde sağlık ve yaşam bilimleriyle ilgili bölümlere ağırlık vermeyi hedefleyen, Türkiye’nin dezavantajlı bölgelerinde yaşayan, 11. sınıfta okuyan ve Payda bünyesinde desteklenen öğrencilerimize unutulmaz bir deneyim yaşatmayı amaçlıyoruz.

Güçlü Temeller

Ocak 2021’de başlayan projenin amacı, gelişime açık ve istekli Payda gençlerinin mesleğe ve iş hayatına hazırlanırken bilinçli olmalarını, iş bulma aşamasında rekabet edebilmek üzere donanım kazanmalarını sağlamaktır.

Nesilleri Buluşturan

Kadın Öyküleri

Otuz yedi bursiyer kızımız tarafından kaleme alınan gerçek yaşam öykülerini içeren bir proje başlattık. Bir çoğunun ilk yazı deneyimi olan bu öykülerde kimi kızlarımız ninelerinin, kimileri annelerinin, kimileri de hemen yanı başlarında yaşayan büyüklerinden birinin yaşamlarını kağıda döktüler.

Payda Müzede

Payda Müzede projesinde sanat ortak paydasında buluşarak, birlikte, keyifli ve verimli bir Cumartesi günü geçiren, sanatı çok seven, bu konuda yetenekli çocuklarının yanında olan veliler ve çocuklardan oluşan, yeni gelen sergileri heyecanla bekleyip, kaçırmak istemeyen bir grubuz.

Oya Projesi

Oya Projesinde dar gelirli kadınlarımızın ekonomik ve sosyal olarak güçlenmelerini desteklemek amacıyla üretilen el emeği ürünlerin tanıtımını yaparken tasarım ve ürün geliştirme desteği de veriyoruz. Son adımda bu ürünleri alıcılarla buluşturuyoruz.

Payda Mutfakta

Yemek insanlar arasında köprü kurmak için güçlü bir araç. Birlikte hem bu köprüleri inşa etmek hem de kadın girişim hikayelerinin yanında olmak üzere yola çıktık.

Destek Olun

Payda, toplumun her kesimine açık olan bir dernek olmaktan gurur duyar.
Eğer siz de Payda’nın çalışma şeklini benimseyerek toplumumuzun çağdaşlaşmasına katkıda bulunmak istiyorsanız bağışçımız olabilirsiniz.

Adres: Maslak Mah. Büyükdere Cad. Nurol Plaza
No: 255 B02 Workhaus Ofis, 34450 Sarıyer-İSTANBUL.

Dernek Kütük no : 34 170 / 134
Vergi Dairesi : Maslak V.D.
Vergi No : 72 30 40 33 61