Eğitim Dayanışması: Hatay

Ülkemizde yaşanan son depremlerin yarattığı yıkımdan hareketle Hatay’da ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşabilmek, onlara eğitim hayatları süresince kesintisiz maddi destek sağlayabilmek, ihtiyaç duyabilecekleri psikolojik destek ve rehberlik hizmetleri gibi diğer yardımları profesyonel ekiplerle yürütebilmek için çalışmalarımıza başladık. Projemiz süresince bağışçılarımız, gönüllülerimiz ve öğrencilerimiz arasında uzun dönemli sosyal birlikteliği sağlayabilen bir ‘eğitim dayanışması’ oluşturmayı hedefliyoruz. Böylelikle ülkemizin ve bölgenin gelecekte de yaşayabileceği doğal afetlere sosyal ağlarımızı daha da sık dokuyarak hazırlanmak istiyoruz.

Bağışçılarımızın ve gönüllülerimizin destekleriyle, Haziran 2023 tarihinde 64 çocuk ile yola çıktık. Hatay’da başarıyla uygulanabildiği takdirde depremin büyük yıkımlar yarattığı diğer bölgelerde de modüller açarak daha fazla çocuğumuza da el uzatmak istiyoruz.

Siz de Hatay’da ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimine katkıda bulunmak isterseniz Payda’ya istediğiniz miktarda bağış yapabilir ve /veya derneğimizdeki gönüllü çalışmalara katılabilirsiniz.