Payda Müzede Projesi

WhatsApp Image 2017-08-08 at 12.23.40

Payda Müzede projesinde sanat ortak paydasında buluşarak, birlikte, keyifli ve verimli bir Cumartesi günü geçiren, sanatı çok seven, bu konuda yetenekli çocuklarının yanında olan veliler ve çocuklardan oluşan, yeni gelen sergileri heyecanla bekleyip, kaçırmak istemeyen bir grubuz.

Sohbetle ve gönüllülerimizin yaptığı ev yapımı poğaça ve kekleri ile başlayan günümüz, müze eğitim uzmanlarının gezeceğimiz sergi ve sanatçısı ile ilgili verdiği ön bilgi ile devam ediyor.

Daha sonra, sergiyi uzmanımızın değerli bilgileri ışığında gezip, anlamaya, öğrenmeye çalışıyoruz, ilham alıyoruz, her sergi sonunda biraz daha gelişip, derinleşiyoruz.

Sergi turunun sonunda müze mağazasını gezip tasarımcıların sergiden esinlenerek yarattığı tasarım ürünlerini gördükten sonra, atölye çalışmamız için sabırsızlanıyoruz.

Atölye çalışmasında çocuklar müze sanat eğitmenleri rehberliğinde sergiden esinlenerek kendi eserlerini yaratıyorlar. Eserlerin fotoğrafını ve kendi grup hatıra fotoğrafımızı çektikten sonra, yavaş yavaş ayrılma zamanı geliyor.

Herkesin evinden getirmiş olduğu iki kitabı ile oluşan değiş tokuş masamızdan kitaplarımızı seçiyor, çocuklara boya, resim defteri gibi hediyelerimizi verip, bir daha buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Sanat ve çocuk sevgimiz ile bir daha ki sergide yine buluşmak, birlikte keşifler yapmak üzere!

Projeler ile ilgili gelişmeleri Etkinlikler ve Haberler‘den takip edebilirsiniz.

 

Haziran, 2024