Payda Mutfakta Projesi

86144d66-b166-43ce-a17c-d855f1b4ce97.jpg adlı dosyanın kopyası

Yemek insanlar arasında köprü kurmak için güçlü bir araç. Birlikte hem bu köprüleri inşa etmek hem de kadın girişim hikayelerinin yanında olmak üzere yola çıktık.

Sarıyer Girişimci Kadın Kooperatifi ile birlikte yürütülen Payda Mutfakta Projesinin ilk etkinliği 9 Kasım 2019’da İnogar çatısı altında gerçekleşti. Kültürel yakınlaşmanın yanı sıra kadınların ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarına da destek olmayı amaçladığımız projemizde 8’i Sarıyer Girişimci Kadın Kooperatifi üyeleri ve 8’i Payda üyeleri olmak üzere 16 kişilik ekip hep birlikte yan yana yemek hazırladı. Proje süresince İnogar mutfak kullanıldı.

Kasım 2019: Moderatörlüğünü Sema Temizkan’ın üstlendiği etkinlikte humus, Tatar ekmeği ve ayva reçeli yapıldı.

Aralık 2019: Moderatörlüğünü Ayşegül Sadıker Tolun’un üstlendiği etkinlikte gingerbread cookies, vanilyalı tarçınlı kurabiye ve muffins yapıldı.

Ocak 2020: Moderatörlüğünü Gül Sancar’ın üstlendiği etkinlikte Mardin usulü kızartma ve haşlama İçli Köfte ile Reyhan Şerbeti yapıldı.

Şubat 2020: Moderatörlüğünü ünlü şef Şemsa Denizsel’in üstlendiği etkinlikte Peynirli Zeytinyağlı Kek ve Fındıklı Yoğurt Tatlısı yapıldı.

Şubat 2021: Alfa Danışmanlık / Melda Amber Arslan “Evde Gıda Üretiminde Satış/Dijital Pazarlama” konusunda katılımcılarımızı bilgilendirdi. Yiyecek içecek sektörü üzerine dijital pazarlamayı oluşturmak, trafiği ve dönüşümleri artırmaya yardımcı olmak ve çevrimiçi ticaret yöntemleri hakkında paylaşımda bulunduk.

Sarıyer Girişimci Kadın Kooperatifi üyesi kadınlar ve Payda gönüllülerinin bir araya geldiği atölyelere bugüne kadar yaklaşık 80 kişi katıldı.

Projemize pandemi nedeniyle ara verildi.

Projeler ile ilgili gelişmeleri Etkinlikler ve Haberler‘den takip edebilirsiniz.

Nisan, 2024