PAYDA Kimdir?

 

Payda, ülkemizin çağdaşlaşması hedefine ulaşmasının ancak birlik içinde hareket ederek mümkün olacağına inanan ve bu yönde çalışan, herhangi bir siyasi partiyle bağı olmayan, bir sivil toplum hareketidir.

Payda’nın Vizyonu

 

Toplumda çeşitli nedenler ile birbirlerinden uzaklaşmış vatandaşlarımızın ortak paydalarının bulunması, birbirlerini tanımalarının ve anlamalarının sağlanması ve yapılacak çalışmalarla toplum genelinde birliktelik yaratılarak daha çağdaş bir seviyeye ulaşılması.

volunteers-f2445da838c4c55fcd2ae4d1fd280fe6

Payda’nın Oluşma Nedeni ve Amacı

 

Payda’nın kurucuları 2009 yılında İstanbul genelinde diğer gönüllü gruplarıyla birlikte çeşitli çalışmalar yaptı. Bu çalışmalar sırasında fark edilen en önemli olgulardan birisi, toplumda farklı kesimlerin olduğu ve bu kesimler arasında iletişim ve etkileşimin çok düşük seviyede olduğuydu.

Payda’nın amacı, herkesi kucaklayıcı bir yaklaşımla, profesyonel organizasyon ve yönetim becerilerini bir araya getirerek, uzun vadede kalıcı etki yaratacak projelerle, kesimler arası etkileşimi arttırmak ve toplum genelinde çağdaşlaşmayı sağlamaktır.

Payda’nın Çalışma Şekli

 

Başta İstanbul’da olmak üzere, Türkiye genelinde güzel ülkemizin ve insanlarımızın kaynaşması ve çağdaşlaşması için çaba sarf eden birçok kişi, kurum ve Sivil Toplum Kuruluşu (STK) mevcuttur. Bu çalışkan insanların uğraşları sonucunda kuşkusuz gıpta edilecek başarılara ulaşılmış, bazı bölgelerde ve kişilerin hayatlarında olumlu yönde kalıcı değişiklikler yapılmıştır.

Bütün iyi niyete ve çabaya rağmen bu çalışmalar, ülke genelinde köklü ve kalıcı etki yaratamamıştır. Bu etkiyi yaratabilmek için daha önce başarılı olduğunu gördüğümüz çalışma şeklini Payda olarak, benzer amaçlar uğruna uğraş veren STK’lar için de uygulamaya karar verdik.

 

STK’lar ve gerekli durumlarda diğer kurumlar arasında bağlantı kurup, sinerji yaratarak, “birlikten güç doğar” mantığıyla, belki de hiçbir STK’nın kendi başına başaramayacağı boyutta, vizyonumuza uygun ve sürdürülebilir projelerin hayata geçirilmesini sağlamaktayız. Birlikte çalışma fikrine açık STK’lar ve diğer kurumlar ile bağlantı kurarak oluşturmakta olduğumuz STK ağına üye olmalarını mümkün kılacağız.

speech-92a80efee92cc85bdcd910602eab7472

Payda Yönetim Kurulu

Başkan: Bora Tokyay (Linkedin Profil)

Başkan Yardımcısı: Ilgın Özdemir Yazgan (Linkedin Profil)

Genel Sekreter: Didem Sırım (Linkedin Profil)

Sayman: Anıl Atılgan (Linkedin Profil)

Üye: Sinan Ceylan (Linkedin Profil)

Bağışçı Hakları Beyannamesi

Payda, şeffaf ve güvenilir yönetim anlayışının bir parçası olarak tüm bağışçıların Bağışçı Hakları Beyannamesinde belirtilen haklara sahip olduğunu beyan eder.

Payda Kurumsal Görsel Kimlik Kılavuzu

Payda Logo Kullanım Kılavuzu, Payda kurumsal kimliği kapsamında, tüm görsel malzemelerde, Payda logosunun kullanım düzeni ve kurallarını içerir.

Kasım, 2018

5kas00:00- 00:00Payda 8 Yaşında !00:00 - 00:00 Maslak

20kas19:30- 21:00PAYDA TOPLANTISI19:30 - 21:00 Maslak

24kas12:00- 15:00Payda Müzede12:00 - 15:00

DESTEK OLUN

Payda platformuna üye olarak ya da bağış yaparak destek olabilirsiniz.

Payda toplumun her kesimine açık olan bir dernek olmaktan gurur duyar.

Eğer siz de Payda’nın çalışma şeklini benimseyerek toplumumuzun çağdaşlaşmasına katkıda bulunmak istiyorsanız Payda’ya üye olabilirsiniz.

HABERDAR OLUN

E-bültenlerimizi almak için kaydolun; önemli gelişmelerden, etkinliklerden ve toplantılardan haberdar olun.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞIN

X