Umut Halkamız Büyüyor

IMG-20180701-WA0047

Umut Halkası Kampı 26 Haziran – 3 Temmuz 2018 tarihleri arasında Afacan Gençlik Evi’ndeydi.

10 Robert Kolej ve 10 Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi öğrencileri olmak üzere 20 öğrenci İstanbul’dan katılırken, Payda’nın yıllardır desteklediği 30 öğrencisi Mardin, Batman ve Nevşehir’den geldiler. Toplamda kampta 50 öğrenci, 11 eğitmen ve 4 abla-abi bir araya gelme ve birbirini tanıma fırsatı yakaladı.

Kamp süresince İmpro tiyatro, (Koray ve Zeynep), Sosyal Girişimcilik (Aybike Oğuz), Barış Eğitimi (Jennifer Sertel) gibi eğitimlerin yanı sıra yoga ve yüzme eğitimleri de verildi.

Ayrıca Birleşmiş Milletler Gönüllüleri Programı Sorumlusu Nil Memişoğlu Ankara’dan gelip öğrencilerimize sunum yaptı. Doğa Derneği’nden Pınar Gayretli de doğa bilinci ve plastik kullanımı ile ilgili tecrübelerini aktardı.

Çocuklarımıza sunulan tüm fırsatlar ve kolaylıklar için minnettarız. Emeği,ilgisi ve yardımlarını bizden esirgemeyen, bu işe gönül veren ve yarının çocuklarına gönülden inanan herkese gönül dolusu teşekkürler!

Sevgili Nasuhi Çandarlı’ya, Sevgili Murat Tüfekçi’ye, Sevgili Özge Özsoy’a, Sevgili Meltem Keleş’e, Sevgili Rakan Keleş’e, Sevgili Yusuf Töngüç’e, Sevgili Elif Sönmez’e, Sevgili Çağdaş Yüksel’e, Sevgili Jennifer Sertel’e ve Aybike Oğuz’a program boyunca sayısız desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz.

Mayıs, 2024