Nevşehir’deki Kız Yurduna Sportif Destek

Nevşehir Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine bağlı kız öğrenci yurdunda öğrencilerin boş zamanlarını geçirebilmeleri ve sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri için yurt içerisine modern spor salonu kazandırıldı.

Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenimlerine devam etmek için Nevşehir’in çeşitli köylerinde ve çevre illerden gelen ve okulun yurdunda kalan öğrencileri obeziteden korumak, boş zamanlarını sağlıklı bir yaşam halinde değerlendirmeleri amacıyla içerisinde fitness, yoga, plates ve spor aletlerinin bulunduğu modern bir spor salonu yaptırıldı. Paylaşma ve Dayanışma Derneği (PAYDA) hayırseverlerinin de büyük destekleriyle yapılan spor salonu öğrenciler tarafından büyük ilgi görüyor.

Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ayşe Kahveci açıklamasında temel amaçlarının sporu çocukların bir yaşam biçimi haline getirmek olduğunu söyledi. Kahveci, “Okulumuza ait olan kız öğrenci yurdumuza bir fitness salonu açtık. Fitness salonu açarken temel amacımız sporu çocukların bir yaşam biçimi haline getirmekti. Dolayısıyla sağlıklı ve hareketli bir yaşama özendirmek, onları obeziteden korumak ve boş zamanlarını sağlıklı değerlendirmek için açtık. Burada salonumuzda plates malzemeleri, yoga malzemeleri, spor aletleri ile aynı anda 30 öğrencinin spor yapabileceği bir kapasiteye sahip. İki tane eğitmen arkadaşımız ile çalışıyoruz. Bu salonu yaparken bize Paylaşma ve Dayanışma Derneği (PAYDA) hayırseverleri destek verdi. Kendilerine vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz salonumuza beklediğimizden fazla ilgi gösteriyor. Herkese hayırlı uğurlu olsun diyorum” diye konuştu.

Haberin devamı>>

Mayıs, 2024