Sınav Öncesi Endişelerden Kurtulma ve Motivasyon Buluşmaları Yaptık

Konuşmacı: Ahmet Orhon

Strateji Danışmanı

McKinsey & Company yönetim ve strateji danışmanlığı şirketinde ‘Associate Partner’ (yardımcı ortak) olarak görev yapmakta olan Ahmet Orhon, aynı zamanda melek yatırımcılık ve yönetici mentörlüğü yapmaktadır.

Umut Halkası Kampımıza Sosyal Grişimcilik atölyeleriyle renk katan sevgili Aybike Oğuz moderatörlüğünde, Ahmet Orhon’un Eyfel Kulesi’ni inceledik, Hacılar Mahallesi’nden Harvard’a, Ankara’dan dünyanın 107 ülkesine yolculuğunda biriktirdiklerini
kendi ağzından dinledik. Deneyimlerinden ilham aldık.

Konuşmacı: Çiğdem Görener

Rezilyans Türkiye Kurucusu, Eğitmen ve Koç

Sınava hazırlanmakta olan öğrencilerimizin kaygı ve korkularını dinledik, heyecanlarını paylaştık.

Pandemi nedeniyle sınav takvimlerinin değişkenliği, belirsizlikler, uzaktan eğitimde karşılaşılan zorluklar gibi pek çok etken bu yıl sınava hazırlanan öğrencilerin üzerindeki stres ve kaygıyı arttırıyor. Öğrencilerimizden gelen motivasyon buluşmaları taleplerine en hızlı şekilde cevap vermeye çalıştık.

Üzerlerindeki baskıyı bir nebze de olsa hafifletebildiysek ne mutlu bize.

Sevgili Çiğdem Görener’in, sınav öncesi endişelerden kurtulma, motivasyonu koruma ve etkili ders çalışma metotları ile ilgili konularda tavsiyelerini aldık.

Bu keyifli buluşmalara zaman ayıran tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ederiz.

Konuşmacı: Emre Başkan
Öğretim Görevlisi, Araştırmacı, Azor Brand & People Solutions Kurucusu, Konuşmacı

Dünyayı nasıl algılıyoruz? Beynimiz nasıl çalışıyor? Konfor alanı dediğimiz şey nedir? Dünyayı değiştirenleri farklı kılan neydi? Dünyadaki değişimler neden bazen umut kırıcı olabiliyor? Yeni değerler kazanmak, yeni şeyler öğrenmek istiyorsak ne yapmalıyız?
Tüm bu soruların cevabını ve daha fazlasını Emre Başkan’dan dinledik.

Dünyayı nasıl değiştirebileceğimizi, konfor alanımızdan çıkmak için ihtiyacımız olan cesareti ve ufukta bizleri bekleyen başarıları konuştuk.

Bu keyifli buluşmaya zaman ayıran tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ederiz.

Mayıs, 2024