Payda’nın Umut Halkası

Resim6

Umut Halkası Projesi

(21-28 Ağustos 2017 Aliağa İzmir)

 

Kültürlerarası gençlik buluşmamızda rengarenk dostluklar biriktirdik

Proje kapsamında Robert Lisesi  ve Mardin Fen Lisesi ögrencilerinden
9-10-11 sınıflardan toplam 18 Kız öğrenci birbirini yakından tanıma imkanı yakaladı.
1 Hafta boyunca devam eden etkinliklerde, Farklılıklarla Bütün Olma ve Birarada Yaşama Kültürü‘nün ön planda tutulmasına özen gösterildi.

Katılımcılardan notlar 🙂

“Dilbeste abla ve Peri abla başta olmak üzere bütün payda ailesine bana bu hakkı tanıdıkları için çok ama çok teşekkür ederim. İzmir’e gelemeyen arkadaşlarımdan daha şanslıyım. Neden mi? Kendimi tanıdım. İnsanlara nasıl yaklaşacağımı, nasıl davranacağımı öğrendim. Fikir birliği olunca insanların ne kadar mutlu olduklarını gördüm. Her şey için tekrar ve her zaman teşekkürler.”
-Hediye (10.Sınıf)

“Ben gerçekten bir teşekkürü size, İnayet Hocama ve Anne Hanıma borçluyum iyi ki beni kararımdan döndürmüşsünüz. O kadar mükemmel insanlar ile tanıştım ki  şu an normal arkadaşlarımdan çok onlarla konuşuyorum, fikirlerimin uyuştuğu bir çok insan oldu. Hatta çok komik bir şey daha; kayıp ikizimi orda buldum. Her etkinlikte ayni gruba düşüyoruz birlikte bir şeyleri yapıyoruz ve yine bir etkinlikte ayni kişi çıkıp aynı şeyleri düşünmüştük, bu çok komik aynı zamanda mükemmel bir şey onun için size gerçekten çok teşekkür ediyorum. Bu etkinlikte kazandığım şeyleri bilmiyorum kaç kitap bitirdikten sonra öğrenecektim. Belki de yine şu anki hissettiklerimi hissedemeyecektim.”
-Renas (11.Sınıf)

Dear Payda Friends,
I just wanted to write a quick note to tell you that of all the camps I have done, dozens and dozens, the one I am involved in right now, Umut Halkasi is ,I think ,the best.  Thanks to you.  The girls you have picked, the Payda girls, are simply wonderful.  All of them. It will be very hard to part with them.  By now, they have all opened up and are talking and participating. Some were in the beginning very shy.  They are so intelligent and open to new ideas.  It has been a joy to see them blossom before our eyes.  Whatever we give them , they take it in and give back 3 fold.  4 fold 5 fold.  It is an honour to work with them.
Thank you so much for all you are doing for these girls,
It is really changing their lives and they are totally cognisant of this fact.”
-Jennifer Sertel (RC Teacher)

“Sevgili Payda’lılar,
Jenny’ nin de dediği gibi uzun zamandır yaptığımız en anlamlı çalışmalardan biri oldu Umut Halkası. Bize böyle özel öğrenciler gönderdiğiniz için çok teşekkür ederiz. Her birini tanımak ve birlikte çalışmak bir ayrıcalıktı. Ülkemin geleceği adına umut doldum ve yapabileceğimiz ne kadar çok şeyin olduğunun farkına vardım. Robert Kolej’den katılan öğrenciler, ülkemizin gerçekleri ve kadınların gücü adına pek çok unutulmayacak dersler aldılar.
Mardin Fen Lisesi ve bu bölgedeki kadınlar için elimden gelen desteği vermeye hazırım.”
-Aybike Oğuz (RC Öğretmen)

Haziran, 2024