Payda Müzede: Sakıp Sabancı Müzesi

Resim22

“Bence en önemli sanatım, duruşum ve yaşam biçimimdir.”

-Ai Weiwei

 

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi, Akbank’ın desteğiyle Ai Weiwei’in Türkiye’deki ilk sergisine ev sahipliği yapıyor. 12 Eylül Salı günü açılan sergide sanatçının çalışmalarından geniş bir seçkiyle birlikte yeni işleri de sunuluyor. Ai Weiwei’in porselen çalışmalarına odaklanan serginin anlatısı, sanatçının hem hayat hikâyesinin, hem de onun el sanatları geleneğine ve sanat tarihine yaklaşımının izlerini taşıyor.

Payda Müzede Projesi kapsamında, Payda Öğrencilerle Birlikte Projesi İstanbul Modülü öğrencileri, velileri, Payda gönüllüleri ve çocukları ile Sakıp Sabancı Müzesi’nde, Ai Weiwei Sergisi eğitimi aldık, atölye çalışması, kitap değiş tokuşu yaptık, ev yapımı yiyeceklerimizi paylaştık, hep birlikte çok keyifli bir Pazar günü geçirdik.

Ortak Paydamız Sanat ve Pazar Günümüzdü.

Öğrencilerimiz, velilerimiz, gönüllülerimiz ve çocuklarından oluşan Payda Müzede Projemizi, Ai Weiwei Sergisinin mükemmel sergi turu ve atölye çalışması ile misafir eden Sakıp Sabancı Müzesi ve Söz Danışmanlığa ve sevgili Gülçin Uslu’ya çok çok teşekkürler.

Mayıs, 2024