Aralık 2021: İstanbul’daki Öğrencilerimiz ile Buluştuk

İstanbul’daki üniversiteli ve mezun öğrencilerimiz ile bir aradaydık.

Evlerinden, kilometrelerce uzaktan, ailelerinden kopup gelen, yepyeni bir şehire alışmaya çalışan, bir yandan delicesine çalışarak geldikleri okullarda okumanın mutluluğunu yaşarken, bir yandan hasret yaşayan, yeni ortamlarına uyum sağlamaya çalışan öğrencilerimize “Rezilyans”ı, olumlu ve gerçekçi tutumu, nasıl ayakta kalacaklarını anlatan sevgili Çiğdem Görener’e katkıları için çok teşekkür ederiz.

Uzun bir aradan sonra bir araya gelebilen  gönüllülerimizin  heyecanı ve öğrencilerimizin panelde endişelerini paylaşmadaki samimiyetleri buluşmamıza anlam kattı. Güzel havayı yakalamışken bahçemizde bol keyifli bol sohbetli bir etkinlik gerçekleştirdik, yeni yaşımızı kutladık. Tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ederiz.

Buluşmamızı Artopol Sanat Galerisi ziyareti ile sonlandırdık. Bu ziyarette öğrencilerimiz pek çok çağdaş sanatçımızın eserlerini birarada gördüler. Galeri direktörü Aslı Akşit’in sunumuyla bu eserlerden yola çıkarak farklı sanatçı ve teknikler hakkında fikir sahibi olma şansı yakaladılar.

 

Temmuz, 2024