Diyarbakır Sonbahar Buluşması,2019

Diyarbakır 3- 6 Ekim 2109 Sonbahar Buluşmamız Perşembe günü kırtasiyeci görüşmesi ve depoda bağışlanan bolca ikinci el kitapların vereceğimiz yerlere düzenlenmesi ile başladı.
Cuma günü Hani ilçesi Sergen köyüne bu sefer açmış pamuk tarlaları eşliğinde gittik. Köy anaokuluna oyuncakları, ortaokulana ise kitapları teslim ettik. Öğrenciler, öğretmenler ile sıcak sohbet, şarkılar ile ağırlandık.
Cumartesi günü Diyarbakır merkezde öğrenciler, veliler, gönüllüler, bağışçılar buluşarak Savur için yemyeşil, bir buçuk saatlik yola çıktık. Terk edilmiş Süryani köyü Killit’de Mardin’den gelen öğrencilerimiz ve velileri ile buluştuk, köy kilisesini ve bir evi gezdik. Daha sonra Savur merkezi gezdik, tarihi, muhteşem bir eve konuk olduk, Aziz Sancar’ın doğduğu evi gördük. Yeşilsu kıyısında öğle yemeği yedik, kitap masamızı kurduk, biraz müzik, halaydan sonra ayrılma zamanı geldi.
Savur gezimizi organize eden Gül Sancar’a, Diyarbakır  ulaşım sponsorlarımız Yaşayan ve Ercan Elbir’e,
Yemek sponsorlarımız ve sundukları depo imkanları için Nilgün ve Enver Sancar’a, Öğrenci hediyeleri için Ayşe Koru’ya ve tüm organizasyon için Aylin Tankut’a teşekkür ederiz.

Mayıs, 2024